close

منو

ویزای شنگن

ویزای شنگن


مجوز سفر به اروپاست که در واقع با این ویزا فقط میتوانید به منطقه شنگن سفر کنید، موافقتنامه ای است که به برداشته شدن مرز شش  کشور اروپایی انجامید  و امکان مسافرت بدون ویزا را بین این  کشورها فراهم نمود در حال حاضر 26 کشور اروپایی از قوانین این پیمان پیروی میکنند .


کشورهای عضو شنگن 

 آلمان

 اتریش

 فرانسه

 اسپانیا

یونان

 پرتغال

 اسلونی

 دانمارک

مالت

 لیتوانی

 لیختن اشتاین

 چمهوری چک

 اتریش

 هلند

 فنلاند

 نروژ

 کرواسی

 سوئیس

 سوئد

 ایتالیا

 مجارستان

 استونی

 لهستان

 بلژیک

 ایسلند

 لتونی

 لوکزامبورک

ویزای شنگن برای سفر آسانتر و سریع تر بین تمام کشورهای اتحادیه اروپا که عضو این پیمان هستند استفاده میشود  برای ورود به حوزه شنگن میبایست در ابتدا به کشوری که از آن ویزای شنگن دریافت نموده اید سفر کنید.

انـــــــواع ویــــزا

ویــــزای اتحادیه شنگن (USV)

همان ویزای توریستی برای گردشگرانی است که میخواهند به کشورهای اروپایی حوزه شنگن سفر کنند با گرفتن این نوع از ویزا شما میتوایند حداکثر 90 روز در هر 6ماه به کشورهای منطقه شنگن مجوز ورود پیدا کنید . شروع این تاریخ نیز از زمان ورود به یکی از این کشورها محاسبه میگردد. این ویزای ذکر شده خود انواع مختلفی  به صورت زیر تقسیم بندی میگردد .

ویـــزای نوع A

ویزای شنگن فرودگاهی  برای زمانی صادر میشود که شما قرار است به  کشوری خارج از منطقه ی شنگن  بروید . و برای اینکاربایددریکی ازفرودگاههای منطقه شنگن پرواز  خود را عوض کنید توجه کنید تا زمان پروازبعدی  از منطقه ترانزیت بین المللی نباید خارج شوید.

ویـــــزای نوع B

 نوعی ویزای عبور و ترانزیت فرودگاهی است با این تفاوت که در این ویزا به مسافر یک مهلت 5 روزه داده میشود که از خاک کشوره منطقه شنگن عبور کند و به کشوری به خارج از منطقه شنگن سفر کنید

ویـــــزای نوع C

ویزای کوتاه مدت بوده  و به ویزای توریستی شنگن نیز معروف است . اما شما میتوانید با هدف درمان، تشکیل شرکت در جلسات کاری یا تجاری و شرکت در دوره آموزشی درمدت کمتر از90 روز نیز این ویزا را دریافت کنید .افراد دارای این نوع ویزا میتوانند با توجه به شرایط و هدف سفر  نسبت به اخذ ویزای چند بار ورود نیز اقدام نمایند .

ویـــــزای نوع D

به ویزای ملی مشهور است  و برای افرادی  است که با یک هدف معین و در یک بازه زمانی مشخص و محدود قصد اقامت در یکی از کشورهای حوزه شنگن روخواهند داشت  در واقع ویزای ملی کشورهای  منطقه شنگن بوده وبا داشتن آن میتوانید به کار ، تحصیل و یا زندگی درکشور این منطقه بپردازید .   این نوع ویزا به دو دسته مجزا به نام های یکبار ورود و چند بار ورود تقسیم بندی میشود.

ویـــزای محدود منطقه ای LTV

این ویزا برای زمانی صادر میشود که شما به علت  خاصی مثل دلایل بشر دوستانه  و بصورت فوری باید وارد کشور منطقه شنگن شوید و صدور ویزای استاندارد شنگن در مدت زمان لازم امکان پذیر نباشد . توجه کنید که در صورت اخذاین ویزا شما فقط میتوانید به کشور یا کشورهای محدود و مشخص وارد شودید و نمی توانید به سایر کشورهای این منطقه  سفر کنید .

eefa3cfc2dcc2a7be520bcab268ac1e2


مــــدارک مــورد نــیاز ویــزای شـنگن


1- فرم درخواست ویزا(تکمیل وامضا شود )

2-  دوقطعه عکس مناسب پاسپورت ( حداکثر برای سه ماه گذشته)

3-پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل شش ماه  و حداقل 2صفحه خالی 

4-اصل و کپی شناسنامه 

5- رزرو بلیط 

6- بیمه مسافرتی با حداقل  پوشش 30،000یورو

7- رزرو هتل یا دعوتنامه

8- نامه تمکن مالی

9- مدارک شغلی و استخدام و مدارک سوابق بیمه 

10-پیرینت گردش حساب مالی سه آخر

11- مدارک ملکی نظیر سند خانه یا اجاره نامه

12- ضمانت نامه بانکی

خبرنامه

در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید