close

منو

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا

مقـــدمــــه

ایتالیایک کشور زیبا و تاریخی در جنوب اروپا است که با فرهنگ ، تاریخ و هنرش مشهور می باشد. ایتالیا یکی از کشورهای پیشرو در صنعت گردشگری ،طراحی ، مد، غذا، و فرهنگ است.

همچنین یکی از بنیانگذار اتحادیه اروپا است و در سطح جهانی در حوزه های صنعتی ، تحاری ، و فرهنگی تاثیر گذار است .

از کجا شروع کنیم 

برای سفر به ایتالیا باید نخست اقدام برای گرفتن ویزای ایتالیا کنیم که برای سفر یا مهاجرت به این کشور است . گرفتن اخذ مجوز از دولت کشور ایتالیا برای ورود و اقامت برای مدت مشخص به این کشور مهمترین قسمت سفر می باشد. شرایط اخذ ویزای ایتالیا بسته به هدف سفر ، خواه گردشگری  ، تحصیلی ، کار،یا دیدار با بستگان یا آشنایان بسیار متفاوت است . بطور معمول ، فرآیند در خواست ویزا با دریافتا وقت سفارت از کنسولگری ایتالیا برای ارسال مدارک به سفارت که شامل ترجمه مدارک هویتی ، سابفه اشتغال ، سوابق تحصیلی منابغ مالی گذرنامه و در صورت امکان وجود دعوت نامه شروع میشود و پس از ارسال درخواست، پرونده شما توسط کارمندان سفارت ایتالیا بررسی میشود و در صورت تایید برای شما ویزای شینگن ایتالیا جهت سفر صادر میشود .آگاهی از رونددرخواست ویزا از ایتالیا را نباید دست کم گرفت ، به ویژه برای افرادی که قصد بازدید از این کشور زیبا و جذاب  اروپایی را دارند ،در حال حاضر با توجه به سخت گیری های سفارت ایتالیا در صدور ویزا اگر تجربه کافی در ارائه پرونده خود را ندارید حتما با کارشناس مطمئن مشورت کنید و کار خود را به او بسپارید .که رامیار گشت جهت راهنمایی و انجام پروسه دریافت ویزای ایتالیا به شما یاری میدهد .زیرا باید مواظب باشید در دام کلاهبردانی که با عناوین مختلف مثل ویزای  تضمینی سعی در جذب مشتری دارند گرفتار نشوید .

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا که باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند .

این مدارک عبارتند از :

پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی

کلیه پاسپورت های قبلی متقاضی به همراه ویزای های اخذشده

فرم تمکیل شده درخواست ویزای توریستی ایتالیا

یک قطعه عکس جدید رنگی سایز 3*4

رزرو بلیط رفت وبرگشت هواپیما به همراه واچر هتل و بیمه نامه معتبر

 ترجمه و اصل کلیه اسناد ملکی

ترجمه واصل گواهی اشتغال بکار

پرینت برگه وقت سفارت

ارائه دعوت نامه ( در صورت وجود)

از مهمترین مدارک اخذ ویزای توریستی ایتالیا ارائه مدارک شغلی فرد متقاضای است که با توجه به شغل فرد مدارک  درخواست می شود .

الف) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی با مهر + آخرین فیش حقوقی با مهر + گواهی اشتغال بکار

ب) مهندسین ، پزشکان ، وکلا: نظام مهندس ، پروانه مطب یا حکم کارگزینی ، پروانه وکالت + کارت های صنفی مربوطه

پ) مشاغل غیر دولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ( حداقل6 ما)

ت) معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق

س) کسبه : جواز کسب یا کارت مباشرت( در صورت داشتن کارت مباشرت اصل حواز کسب الزامی است)

ش) دانش آموزان ، دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند. 

د) سند ملک ( در صورت عدم وجود سند ملک جهت دریافت اطلاعات برای شرایط گرفتن با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید)

در صورت ارائه دعوت نامه مدارک مورد نیاز از دعوت کننده 

برای درخواست ویزای ایتالیا با دعوتنامه توریستی باید همراه مدرک ، فرم دعوتنامه شده توسط دعوت کننده ، مدارک اقامت دعوت کننده شامل کارت اقامت یا پاسپورت ایتالیایی، کارت شهروندی را همراه با مدارک محل اقامت خود برای سفارت ارسال گردد . دقت نمایید قراردادن کپی این مدارک داخل پرونده به هنگام تحویل مدارک به سفارت کافی می باشد. و نیاز به اصل مدارک نمی باشد. در هنگام درخواست ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه ،دقت کنید علاموه بر تکمیل اطاعات مورد نیاز توسط دعوت شکننده ، نسبت خود با دعوت شده و هدف از سفر دعوت شده محل اقامت دعوت شده مشخص می گردد. در صورتی که دعوت کننده هزینه های سفر دعوت شد ه را تقبل نماید باید در دعوت نامه ذکر نماید و اسناد مالی خود را مبنی بر اینکه توانایی پرداخت هزینه های دعوت شده در مدت اقامت را دارد ، به سفارت ارائه نماید . در صفحه دوم دعوت نامه قوانین مربوط به مهاجرت و پناهندگی و مسئولیت دعوت کننده در قبال دولت ایتالیا ، در صورت عدم بازگشت دعوت شده و هرگونه پناهندگی و مسئولیت دعوت کننده در قبال دولت ایتالیا ، در صورت عدم بازگشت دعوت شده  و هرگونه خسارت احتمالی وارد شده به دولت ایتالیا قید شده است که در واقع دعوت کننده با امضای آن می گردد.  پس به همین مسئولیت تمام موارد فوق را قبول می نماید .

برای دریافت ویزای ایتالیا ، بسته به نوع و مدت اقامت ، مدارک متفاوتی مورد نیاز است. در ادامه مدارک لازم برای دریافت به مدت کمتراز 90 روز را برای شما ذکر می کنیم

به همراه داشتن پول نقد به مبلغ 60 یورو که در سفارت ایتالیا باید ارائه شود .

ارائه ضمانت نامه بانکی به ارزش ده میلیون تومان به ازای هر نفر پ

برای کودکان زیر 18 سال ، مجوز سف از والدین یا قیم قانونی ، به همراه تصویری از شناسنامه کودک

برای مسافرانی که قصد دارند در ایتالیا از دوستان یا خانواده خود بازدید کنند .

دریافت ویزای توریستی ایتالیا بصورت فوری در برخی موارد ممکن است ، اما در همه موارد این امکان وجود ندارد . برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا ، شما باید مدارک لازم را تهیه کرده و به سفارت ایتالیا در تهران ارائه داده میشود. پس از بررسی مدارک توسط سفارت ، درصورت تایید ، ویزای شما صادر میشود.

در بعضی موار د ممکن است برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا ، مدارک بیشتری نیاز باشد و این می تواند زمان بیشتری را در صورتی که برای سفر به ایتالیا ویزای

توریستی نیاز دارید به شما اعلام میشود.

1- (Schelling visa)این ویزای برای افراد صادر میشود که قصد سفربه کشورهای عضو شینگن ویزای کوتاه مدت را داردند اتحادیه اروپا کمتر از 90 روز را دارند،

این ویزا معمولا بازدید از خانواده ، تفریح ، کار ، ویا شرکت در کنفرانس ها و همایش ها اخذ می شود .

2- ویزا ی تحصیلی(STUDY VISA)این ویزا برای دانشجویانی صادر میشود که قصد ادامه تحصیل در انشگاه های

3- ویزای کاری (work visa) این ویزا برای افرادی صادر مشود که به عنوان کارمند ، مشاور ویا کسب کار خود در ایتالیا فعالیت می کنند. 

4- ویزای خانواده (family visa)این ویزا برای افرادی صادر میشود که قصد دارند با خانوادشان که در ایتالیا زندگی می کنند ، به صورت دائم یا موقت به ایتالیا بپیوندند .

5-ویزای تجاری (Business visa) این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به عنوان تاجر یا کارآفرین در ایتالیا فعالیت کنند.

6-ویزای پزشکی ( Medical Visa ) این ویزا برای افرادی صادر می شود که به دلایل پزشکی به ایتالیا سفر می کنند .خبرنامه

در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید