close

منو

بهترین کار هایی که در کوش آداسی می توان انجام داد

این شهر بندری در ساحل دریای اژه ترکیه، به سرعت به یک مکان مورد علاقه برای گذراندن تعطیلات، برای کسانی که به دنبال ساحل آفتابی، آثار باستانی، زندگی شبانه هیجان انگیز و خرید هستند، تبدیل شده است. جایی است برای همه! در اینجا به برخی از نکات برجسته کوش آداسی می پردازیم.

1- پاموکاله (Pamukkale)

چشمه های صخره دار، منظره ی خارق العاده ای به وجود آورده اند که به "قلعه ی پنبه" لقب گرفته اند. بازدید از بقایای به جا مانده از آثار باستانی هیراپولیس و آب تنی در آب های گرم، آنجا را معروف کرده است.

2- افسوس (Ephesus)

در قرن 10 قبل از میلاد بنا شده است، افسوس دارای تعداد زیادی آثار تاریخی یونان باستان می باشد مانند کتابخانه سلسوس، و به راحتی از کوش آداسی قابل دسترسی است.

EPHESUS

3- معبد آرتمیس (Temple of Artemi)

شاید مهمترین اثر تاریخی به جا مانده افسوس معبدی است که به الهه یونانی، آرتمیس اختصاص داده شده است. یکی از عجایب هفت گانه قدیم جهان به شمار می آید و اولین اثری است که از بین رفته است. 

ARTEMIS

4- کلیسای باسیلیکای سنت جان (Basilica of St.John)

این بنا توسط یوستینیانوس اول (Justinian I) بر روی آرمگاه فرضی پیامبر جان (John) ساخته شده است. زائران افسوس در گذشته، خاک اطراف کلیسا را به عنوان هدیه آسمانی (manna) که معجزه ای برای درمان بیماری می دانستند، جمع آوری و از آن استفاده می کردند.

BASILICA

5- خانه مریم مقدس (Basilica of St.John)

بسیاری از کاتولیک ها معتقدند که این خانه سنگی ساده در افسوس، جایی است که مریم مقدس سال های آخر عمر خود را در آنجا سپری کرده است. چیزی که با اطمینان می توان راجع به این بنا ذکر کرد این است که این بنا خیلی خیلی قدیمی است!

MARYAME_MOQADAS

6- مسجد عیسی بیگ (Isa Bay Mosque)

این معبد اسلامی که بر روی تپه های آیاسلوق (Ayasluğ hills) قرار گرفته متعلق به قرن 14 و از مسجد جامع دمشق الگو برداری کرده است. این بنا به مرور زمان فرسایش یافته است که در سال 1934 تا حدودی مرمت شد.

ISABEIG

7- موزه ی باستان شناسی افسوس (Ephesus Archaeological Museum)

اگر از گردش و بازدید آثار باستانی به جا مانده افسوس لذت برده اید، از این مجموعه گنجینه های باستان شناسی نیز که از اطراف همین جا اکتشاف شده اند دیدن کنید. این موزه به تازگی بعد از بازسازی عمده بازگشایی یافته است.

EPHESUS_MUSEUM

8- پارک آبی آدالند (Adaland Aqua Park)

بازدید از آدالند، یکی از هیجان انگیز ترین نقاط کوش آداسی را فراموش نکنید. این پارک آبی در زمینی به مساحت 18 هکتار به عنوان بزرگترین پارک آبی اروپا است. بیشتر از 20 سرسره آبی در این پارک وجود دارد که برای جویندگان هیجان فرصتی از دست ندادنی و لذت بخش همراه با هیجان و خاطره است. یا برای کسانی که به دنبال استراحت و ریلکس کردن می باشند این فرصت وجود دارد که به صورت شناور در اطراف رودخانه تنبل (lazy river) به استراحت بپردازند.

ADALAND

سفر به کوش آداسی تون رو برنامه ریزی کنید

کی بریم؟

کوش آداسی از آب و هوای نسبتا گرم در تمام سال برخوردار است هر چند زمستان آن برای گذراندن تعطیلات ساحلی کمی سرد می باشد. بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی زمانی است که آسمان روشن و درجه حرارت در دلپذیر ترین حد خود می باشد که این حالت در هر زمان بین ماه مه و اکتبر مقدور است.

چقدر تا استانبول فاصله دارد؟

کوش آداسی 575 کیلو متر از استانبول فاصله دارد. شما می توانید این فاصله را با ماشین، قطار، هواپیما و حتی به وسیله ی کشتی طی کنید.

میانگین دما در کوش آداسی

Picture1

میانگین ساعات آفتابی در کوش آداسی

Picture2

میانگین دمای آب دریا  در کوش آداسی

Picture3

خبرنامه

در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید